Mezoterapia igłowa stosowana jest na istniejące problemy takie jak zmarszczki, zwiotczenie oraz ścieńczenie skóry. Drobne zmarszczki znikają całkowicie, a głębsze zmarszczki ulegają spłyceniu, następuje proces odbudowy struktury skóry i poprawa wyglądu. Zabieg polega na wstrzykiwaniu odpowiednimi preparatami twarzy, szyi, dekoltu oraz poszczególnych obszarów ciała.

Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Mezoterapia przynosi dobre rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną oraz dojrzałą skórą, która traci jędrność. Dzięki tej metodzie w niechirurgiczny sposób można poprawić kondycję skóry.

Ponadto zabieg utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za jędrność naszej skóry. Zabieg ten dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne i usuwa z komórek substancje toksyczne. Poprawia kondycje tkanki łącznej, co wpływa na wygląd skóry.

Zabieg przyspiesza procesy gojenia, działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, nawilża naskórek i zapobiega powstawaniu wolnych rodników.

Drobne zmarszczki znikają całkowicie, a głębsze zmarszczki ulegają spłyceniu, następuje proces odbudowy struktury skóry i poprawa wyglądu. Indywidualnie dobierana jest terapia w zależności od problemu oraz od zastosowanego preparatu. Cykl terapeutyczny mezoterapii igłowej na twarz lub szyję składa się z 5 – 8 zabiegów, wykonywanych w odstępach 7 – 2  dni.

Mezoterapia kosmetyczna igłowa pod oczy:

  • obrzęki (worki) oraz cienie pod oczami,
  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa pod oczy zmarszczki,
  • utrata jędrności i wiotkość skóry.

Mezoterapia kosmetyczna igłowa na wypadanie włosów

Wypadanie włosów / łysienie jest jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii kosmetycznej igłowej. Mezoterapia jest zabiegiem, który wykazuje się dużą skutecznością. Dzieje się tak, ponieważ igła przebija się przez warstwę rogową naskórka, powodując znaczne wzmocnienie struktury włosów.

Poprzez podawanie w skórę głowy odpowiednich preparatów można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia przeciw wypadaniu włosów to wstrzykiwanie substancji odżywczych, które powodują regenerację i rewitalizację struktury włosów.

Sprawdź jakie preparaty są używane do zabiegów mezoterapii kosmetycznej igłowej >>tutaj